Loading...

6 najlepszych wskazówek dotyczących sprzątania

Kto nie czuje się lepiej wracając do czystego, zorganizowanego, wolnego od bałaganu domu? Utrzymanie naszych domów w czystości i porządku jest łatwym sposobem na zmniejszenie codziennego stresu, ale nawet samo sprzątanie może wywołać niepokój u niektórych z nas. Poczucie, że nie wiemy od czego zacząć i jak często musimy wykonywać pewne czynności porządkowe, może nas powstrzymać. Poprosiliśmy więc specjalistów od sprzątania domów o ich najlepsze sekrety sprzątania.

1. Ściereczki z mikrofibry są niezbędnym narzędziem czyszczącym

Wszyscy nasi eksperci nazwali ściereczki z mikrofibry jako swoje ulubione narzędzie do czyszczenia. W połączeniu z wodą i płynnym mydłem do naczyń, biały ocet jest uniwersalnym środkiem czyszczącym do plam i ogólnego czyszczenia. Eliminują one do 99 procent bakterii tylko wodą i są około trzy razy skuteczniejsze niż tradycyjne ściereczki do czyszczenia.

2. Stosuj odpowiednie narzędzia do zwalczania pyłu

Ściereczki do piór mogą wyglądać uroczo, ale nie są zbyt praktyczne. Aby skutecznie usuwać kurz w salonie, Boone sugeruje użycie ściereczki z mikrofibry lub ściereczki zamiast ściereczki z piórkiem.

3. Regularnie zdekluteryzuj swój dom

Jest prosta zasada, której możesz użyć, by odciąć cię do domu. Jeśli nie używałeś czegoś w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, powinieneś rozważyć jego wyrzucenie. Jedynym wyjątkiem od tej reguły są przedmioty i ubrania sezonowe. Oddziel przedmioty "zachować", "oddać" lub "wyrzucić" i wyraźnie oznaczyć je, aby uniknąć wyrzucenia przez pomyłkę jakichkolwiek skarbów.

Przyjmując tę bezwzględną postawę, szybko odkryjesz, ile nadmiaru przedmiotów masz w domu i ile dodatkowego miejsca będziesz miał, jeśli wyrzucisz kilka rzeczy.

4. Zwróć uwagę na mniejsze, często zapomniane obszary w Twojej łazience

Te często zapomniane obszary mogą obejmować spłuczki i uchwyt na szczoteczkę do zębów. W rzeczywistości, uchwyt na szczoteczkę do zębów jest trzecim co do wielkości miejscem w całym domu, więc będziesz chciał się upewnić, że jest on często czyszczony. Czyszczenie tych obszarów za pomocą starej szczoteczki do zębów z dodatkiem ciepłej wody jest najlepszym sposobem na wyczyszczenie tych zakamarków, także wokół kranu.

5. Zdejmij sierść zwierzęcia przy użyciu gumowych rękawiczek

Zwierzęta domowe są przyjemnością do życia z, ale zagrożenie, jeśli chodzi o utrzymanie domu w czystości. Koty i psy w szczególności będą rzucać sierść wszędzie. Tam właśnie przydaje się para gumowych rękawiczek. Ze względu na materiał, z którego są wykonane, oraz tarcie, jakie powoduje, sierść naturalnie przylega do nich. Niezależnie od tego, czy musisz zdejmować włosy z sofy, zasłon lub pościeli, Twoje niezawodne rękawice gumowe pomogą Ci rozwiązać ten problem. Jeśli tego nie zrobisz, wierny wałek z kłaczkami zadziała cuda, usuwając sierść zwierząt domowych z tkaniny.

6. Najpierw należy oczyścić najtrudniejsze pomieszczenie

Po jednorazowym przekazaniu całego domu, eksperci doradzają sprzątanie pomieszczeń po pomieszczeniu, zaczynając od najtrudniejszych i najbardziej czasochłonnych pomieszczeń. Dla większości z nas jest to kuchnia i łazienka. Uporanie się z najbardziej zastraszającymi przestrzeniami na początku oznacza, że nie zabraknie pary, zanim nie dotrzesz do tej mączystej zasłony prysznicowej lub tłustego pieca. Ponadto, łóżko będzie się czuć wręcz luksusowo w porównaniu z kaflami łazienkowymi do mycia podłóg.

ZOSTAŃ OSOBĄ SPRZĄTAJĄCĄ.