Loading...

9 Gier do zabawy z dziećmi w restauracji

Co robić, gdy czekasz na jedzenie.

Ach, dreszczyk rodzinnej nocy w restauracji: ktoś inny gotuje, serwuje i sprząta. I to wszystko jest genialną pobłażliwością, dopóki jedzenie nie nadejdzie zbyt długo i ktoś zacznie jęczeć. Wtedy właśnie zaczyna się te zabawne gry restauracyjne dla dzieci, które wszyscy pokochają.

1. Kamień, papier, nożyczki.

Pamiętasz to? Jest to prosta gra, która nie wymaga nic więcej niż pięść, ale dla młodszych dzieci może to być świetny sposób na spędzenie czasu. Wystarczy policzyć do trzech i ujawnić swój wybór (kamień, papier lub nożyczki), a następnie zobaczyć, kto wygrał. Rock przebija nożyczki. Nożyczki przebijają papier. Papier przebija kamień. Jeśli masz ten sam obiekt, zaczynasz od nowa. Nigdy się nie zestarzeje.

2. Gdzie jest schowany?

Być może nie masz dostępu do magicznego zestawu, ale trzy serwetki i pakiet cukru mogą odtworzyć grę w skorupę. Ukryj pakiet pod jedną z serwetek, wymieszaj je i pozwól maluchowi zgadnąć, gdzie jest cukier. Natychmiastowy śmiech.

3. Ręczne zgadywanie

Ten jest prosty i wymaga tylko jednej monety. Połóż obie ręce za plecy i niech Twoje dziecko zgadnie, która ręka trzyma monetę. Bum, zrobione.

4. Głuchy telefon

Głupota prawie zawsze wynika z tego klasyka. Zacznij od słowa lub frazy i szepcz do ucha dziecka. Następnie dziecko szepcze go do ucha następnej osoby i tak na stole, aż dotrze do ostatniej osoby (można to zagrać tylko z trzema), która następnie ujawnia to, co usłyszała.

5. Pytania

Jest to gra pytań, w której słowa "tak i nie" są zakazane. Rodzice zadają pytanie, a dziecko musi odpowiedzieć używając innych słów. Następnie dziecko robi to samo rodzicowi. To może być trudne, nawet dla dorosłych, a dzieci uwielbiają patrzeć, jak mama i tata idą na górę.

6. Kóło krzyżyk

Na papierze makulaturowym (jak serwetka lub menu dla dzieci), naucz swoje dzieci precyzyjniejszych punktów tej wypróbowanej i prawdziwej gry.

7. Gra alfabetyczna.

Zaczynając od litery A, przejdź dookoła stołu, myśląc o słowach, które zaczynają się od tej litery. Aby wykonać więcej wyzwań, wybierz kategorię taką jak jedzenie. Kiedy stół jest stumped, przejdź do następnej litery!

8. Test smaku.

Jeśli jesteś w restauracji z przyprawami, zamknij oczy dzieci i odrobinę innego na każdym z palców. Sprawdź, czy są w stanie odgadnąć, która przyprawa jest która.

9. Puk - puk

Wszyscy wiemy, jak zestaw poniżej piątego roku życia uwielbia dobry dowcip o pukaniu. Chodzić dookoła stołu z każdą osobą dzielącą się swoimi ulubionymi lub tworzącą swoją własną, im bardziej głupia, tym lepiej. Idź jeszcze raz i jeszcze raz, a zanim się obejrzysz, obiad będzie na stole.

Znajdź wspaniałą opiekę nad dziećmi!