Loading...

Cechy dobrej opiekunki do dzieci

Ten zawód z pewnością nie jest przeznaczony dla wszystkich. Jednak ci, którzy doskonale wpasowują się w ten zawód, często można rozpoznać po kilku cechach. Jakie aspekty odróżniają dobrą i fantastyczną opiekunkę do dziecka?

Niezawodna

Najważniejszą rzeczą dla doskonałej opiekunki do dziecka jest niezawodność. Co jest możliwe, a co nie? Kiedy interweniujecie jako opiekunka do dzieci i jak zapewniacie, że rodzice mogą wam zaufać?

Aktywna

Idealna opiekunka do dzieci to nic innego, jak tylko lenistwo! On lub ona jest zajęty cały dzień zabawiając dzieci. Czy to zabawa na zewnątrz, czy majsterkowanie, opiekunka upewnia się, że maluchy mogą wykorzystać całą swoją energię.

Kreatywna

Czasami dzieci nie wiedzą, czego chcą. Idealna opiekunka do dziecka musi wymyślić coś oryginalnego. Jego zadaniem jest znalezienie idealnego zajęcia, aby zabawa znów stała się zabawą! Kreatywność i empatia są niezbędne.

Doświadczenie

Posiadanie doświadczenia jest z pewnością ważne, aby być dobrą nianią. Rodzice lubią, gdy opiekunka ma większe doświadczenie w pracy z dziećmi. Jeśli nie masz jeszcze dużego doświadczenia jako niania, spróbuj je zdobyć, opiekując się młodymi członkami rodziny lub bawiąc się na zewnątrz z lokalnymi dziećmi.

Elastyczność

To bardzo ważne, aby być elastycznym jako opiekunka do dzieci. Nie tylko dziecku, ale także rodzicom. Czasami nocne wyjście trwa dłużej niż się spodziewano lub jest korki. Jeśli rodzic goszczący lub opiekunka do dziecka wykazują się elastycznością w takich momentach, wtedy z pewnością mogą liczyć na duże uznanie rodziców. Jednakże, nie pozwól im chodzić po tobie. Cierpliwość jest również ważna dla dzieci. Musisz sobie coś wyjaśnić kilka razy. Ale nie zawsze jest to złe, czasami miło jest się uspokoić.

Edukacja

Idealna opiekunka do dziecka jest zaangażowana w rozwój dziecka. Mogą przychodzić do niego po problemy i pytania (przyjaciele, szkoła, zastraszanie, zakochiwanie się), a także np. po pomoc w odrabianiu zadań domowych. Jest to prawdziwa wartość dodana w rozwoju dziecka.

Autorytatywość

Władza jest czymś, co promieniuje idealną opiekunką do dziecka we właściwym czasie. Na przykład, on lub ona zmusza dzieci do właściwego przestrzegania zasad. Niezależnie od tego, czy chodzi o to, kiedy telewizor może być włączony, czy też o to, jakie prace domowe trzeba wykonać, dzieci słuchają dobrej opiekunki do dziecka bez zrzędzenia.

Jesteś wspaniałą niańką czy szukasz jednej? Następnie utwórz bezpłatny profil na Yoopies!

Znajdź/Bądź idealną opiekunkę do dziecka!