Loading...

Jak zatrudnić pracownika sprzątającego?

Sprzątanie domu może być czasochłonnym procesem, który może być trudny do dopasowania do harmonogramu. Jeśli sytuacja finansowa pozwala na wynajęcie usługi sprzątania, opcja ta pozwala zaoszczędzić czas i zostawić Cię z błyszczącym domem.

1. Zdecyduj, co chcesz wyczyścić

Możesz tylko zdecydować się na sprzęt serwisowy, szczególnie w trudnych miejscach w Twoim domu, takich jak kuchnia i główna łazienka. Niektóre rodziny będą chciały, aby dom był czyszczony od góry do dołu. Musisz również zdecydować, czy oczekujesz usług, które mogą wykraczać poza standardowe sprzątanie, takich jak wycieranie listew przypodłogowych lub mycie okien.

2. Wybierz plafforme dla usług czyszczenia

Zatrudniając przez platforme, a nie osobę prywatną, firma bierze na siebie odpowiedzialność za przeprowadzanie prześwietlania pracowników, zapewnianie odszkodowań dla pracowników i zajmowanie się kwestiami ubezpieczeniowymi. Opcja ta jest generalnie lepsza dla rodzin, które nie mają czasu i wiedzy prawniczej, aby chronić się przed konfliktami z poszczególnymi pracownikami.

Dobrym pomysłem jest zapytanie potencjalnych służb sprzątających, czy przeprowadziły one prześwietlenie swoich pracowników. Znane firmy z pewnością przeprowadzą te kontrole w przypadku nowych pracowników.

3. Przeczytaj recenzje online

Większość usług sprzątania będzie miała wiele recenzji online do obejrzenia, szczególnie jeśli firma jest duża i działa od kilku lat. Przeczytaj szeroki zakres recenzji. Niektóre firmy mogą otrzymać tylko kilka sprawozdań scathing od jednego niezadowolonego klienta, ale w przeciwnym razie będą miały serię pięciogwiazdkowych ocen.

4. Wyjaśnij swoje oczekiwania, aby zapobiec nieporozumieniom

Upewnij się, że sprzątaczka, którą wysyła serwis, jest świadoma Twoich oczekiwań. Dzięki temu Ty, firma i pracownik znajdziecie się na tej samej stronie. Zwłaszcza jeśli masz specjalistyczną umowę z firmą, pozwoli to uniknąć frustracji na obszarach, które nie zostały oczyszczone lub niewyjaśnione opłaty za obszary, które planowałeś oczyścić samemu sobie.

5. Udzielaj feedbacku po pierwszych wizytach

Możesz mieć pytania lub sugestie po kilku pierwszych wizytach osoby sprzątającej. Przedyskutuj wszystkie obszary domu, które chciałbyś wyczyścić, w nieco inny sposób. Upewnij się, że traktujesz sprzątaczkę jak profesjonalistę, który zasługuje na życzliwość i szacunek ze strony Ciebie.

Jeśli nie jesteś zadowolony z usługi, zadzwoń bezpośrednio do firmy. Możesz szczegółowo wyjaśnić, dlaczego czujesz, że coś nie spełnia Twoich oczekiwań. Prawdopodobnie będziesz w stanie wypracować bardziej przejrzystą umowę z firmą, która będzie łatwiejsza niż rozpoczęcie procesu poszukiwania nowej usługi.