Loading...

Korzyści z opieki nad dziećmi: Dlaczego Twoja nastolatka powinna opiekować się dzieckiem?

Zawsze byłem wielkim fanem opieki nad dziećmi. Odkąd skończyłam 12 lat, spędziłam niezliczone godziny oglądając dzieci i zarabiając trochę dodatkowej gotówki. Dla mnie to nie był mózgowiec. Kocham dzieci, więc dlaczego nie dostanę zapłaty za opiekę nad nimi?

Poza dodatkowymi pieniędzmi, opieka nad dziećmi naprawdę nauczyła mnie wielu umiejętności życiowych. Nauczyłam się podstawowych rzeczy, takich jak zmiana pieluszki i beknięcie dziecka, ale co ważniejsze, nauczyłam się odpowiedzialności. Kiedy jesteś odpowiedzialny za niemowlęta i niemowlęta, automatycznie uczysz się, co to znaczy dbać o innych i jest to umiejętność, która nosiła mnie przez całe moje życie.

Więcej umiejętności, których uczysz się od opieki nad dziećmi:

  1. Uczenie się wyznaczania granic dla dzieci, jak również podejmowania decyzji na miejscu, gdy dzieci nie podążają automatycznie za tymi granicami i ograniczeniami.
  2. Zdobycie niezależności w czasie, gdy dzieci mogą czuć, że mają niewielką kontrolę w domu.
  3. Zdobycie większej empatii wobec innych i zdolności postrzegania czegoś z innej perspektywy.
  4. Uczenie się umiejętności zawodowych, takich jak negocjowanie wynagrodzenia, godzin pracy i oczekiwań.

Nie każdy nastolatek może czuć się tak samo zainteresowany opieką nad dzieckiem jak ja, ale korzyści są niezliczone. Nawet jeśli Twój nastolatek nie opiekuje się dzieckiem regularnie, kilka koncertów tutaj i tam może nauczyć ich nieocenionych lekcji, które pomogą im bez względu na to, gdzie znajdą się później w życiu.

Znajdź pracę jako opiekunka do dzieci!