Loading...

"Mamo, jesteśmy już na miejscu? Podróżowanie z dziećmi

Nadchodzi lato i dla wielu polskich rodzin oznacza to długą podróż do słonecznego miejsca . Podróżowanie z dziećmi to wspaniałe doświadczenie. Opowiadanie historii, wspólne granie w gry i wpatrywanie się w zmieniający się krajobraz. Mimo to, z tylnego siedzenia można sobie zadać pytanie: "Mamusiu, jesteśmy już na miejscu?".

Aby uczynić podróż bardziej zabawną, dla Ciebie i Twoich dzieci, przeczytaj poniższe wskazówki dotyczące gry z Yoopies.

Zgadnij piosenkę

Jeden z uczestników musi zaśpiewać piosenkę, którą ma na myśli z zamkniętymi ustami lub gwizdkiem, pozostali gracze będą musieli dowiedzieć się, która to piosenka.

Quiz edukacyjny

Nie ma lepszego sposobu, aby dzieci były zajęte i pozwoliły im w międzyczasie nauczyć się czegoś pożytecznego. Dzięki Wikipedii nie musisz się nawet zbytnio starać, aby znaleźć tematy i odpowiedzi: wszystko jest naprawdę pod ręką i przyniesie korzyści rozrywce, kulturze i ogólnej uwadze ich dzieci.

Gry słowne

Są tysiące wariantów gier słownych: począwszy od gry rymowane, gdzie przechodzisz przez serię słów rymowanych (pierwszy gracz wybiera słowo i tak dalej), następny gracz musi wymówić słowo, które zaczyna się od sylaby, z którą kończy się pierwsze słowo: np. zegarek - fasada - bitwa), aż do prostego tak/nie, gdzie gracz musi sprawić, że inni zgadną, co myślą, odpowiadając na pytania zadane przez innych uczestników z tak lub nie.

Moja historia toczy się dalej

Bardzo polecana i użyteczna gra pobudzająca wyobraźnię najmłodszych: pierwszy gracz zaczyna od opowiedzenia pierwszej części historii, następnie drugi zaczyna się od dodania nowej części i tak dalej ... zapewnił śmiech, więc bądź gotowy na opowieści tak dziwaczne i zabawne, że tylko dziecięca wyobraźnia może to sobie wyobrazić.

Nie trzeba dodawać, że Yoopies zawsze doradza bezpieczne podróżowanie oprócz gier podróżniczych, aby sprawdzić, czy fotelik jest bezpiecznie zapięty i czy pas bezpieczeństwa jest zapięty. Miłego urlopu!

Teraz poszukaj opiekunki do dziecka, kiedy twoje dzieci nie podróżują z tobą!