Loading...

Pozytywne aspekty posiadania niani

Od większej kontroli rodzicielskiej do elastyczności, posiadanie niani w domu może być doskonałym rozwiązaniem. Oto dlaczego.

Więcej kontroli rodzicielskiej

Z nianią w domu, rodzice mają większą kontrolę nad tym, na co ich dziecko jest narażone, dokąd idzie, co je i jak wygląda jego harmonogram. Większość nianien dostarcza szczegółowych raportów z dnia i wysyła rodzicom zdjęcia. Jeśli jest to dla Ciebie ważne, niania jest dobrym rozwiązaniem.

Indywidualna uwaga

Twoja niania skupia się na indywidualnych potrzebach dziecka. Nie ma konkurencji o uwagę, a opiekunka może skupić się wyłącznie na rozwoju dziecka.

Przywiązanie

Niania zapewnia korzyści płynące z podstawowej figury doczepianej. Z nianią, Twoje dziecko może rozwinąć szczególną relację z jedną osobą i polegać na tym, że będzie bezpieczną i pocieszającą osobą w swoim życiu.

Logistyka

Przyjazd niani do domu ułatwia bycie pracującym rodzicem. Jeśli zapomnisz zrobić coś w domu, możesz zadzwonić do swojej niani. Jeśli do domu przychodzi serwisant, Twoja niania może być tam, aby go wpuścić. Ponadto, wiele nianie pomagają w lekkich pracach domowych, gotować posiłki dla dzieci i robić ich pranie. Zadania te zmniejszają obciążenie rodzicielskie dla Ciebie.

Elastyczność

Ustawiasz godziny, kiedy potrzebujesz niani. Jeśli zaczniesz pracować później w dzień i w godzinach wieczornych, możesz znaleźć nianię, która będzie pracować z twoim harmonogramem. Jeśli utknąłeś w korku, twoja niania będzie czekała w domu.

Konsekwentna opieka

Większość opiekunów zostaje z rodziną od urodzenia do wieku szkolnego. Obrót w ośrodkach opieki dziennej ma tendencję do średniej co najmniej jednego opiekuna opuszczającego każdy rok lub wcześniej, co może być emocjonalne dla Twojego dziecka.

Wygoda

Z nianią, nie musisz się przygotowywać ani pakować na dzień. Żadnego odciągania odciągniętego mleka lub pakowanego lunchu przez całe miasto z Tobą.

ZNAJDŹ OPIEKUNKĘ DO DZIECI