Loading...

WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE BEZPIECZEŃSTWA PRZY OPIECE NAD DZIEĆMI

Opieka nad dziećmi to poważna praca, która może być zabawna i satysfakcjonująca dla nastolatków. Wymaga to również ogromnej odpowiedzialności. Dobra opiekunka do dziecka lubi dzieci, jest wystarczająco dojrzała, aby odpowiednio się nimi opiekować, może się do nich odnosić, może zdobyć ich szacunek i może zapobiegać sytuacjom kryzysowym i radzić sobie z nimi.

1.Upewnij się, że masz numery kontaktowe

Upewnij się, że posiadasz wszystkie potrzebne numery kontaktowe od rodziców, oba numery, jeśli jest to para. Możesz również poprosić o nazwisko i kontakt z sąsiadem oraz dowiedzieć się, gdzie są zapisane numery alarmowe.

2. Rzeczy bezpieczeństwa

dowiedz się:

  • w którym pomieszczeniu umieszczone są czujniki dymu
  • gdzie można znaleźć gaśnicę lub koc
  • gdzie znaleźć apteczkę pierwszej pomocy
  • jeśli istnieją dobre drzwi wyjściowe lub wyznaczona trasa
  • jeśli istnieje system alarmowy, poproś o pokazanie, jak go używać i jak go rozbroić.

3. Wszelkie informacje o alergiach lub informacje medyczne

Sprawdź, czy dzieci mają jakieś szczególne alergie lub problemy zdrowotne lub potrzebują leków przed snem. Rodzice powinni mieć dostęp do informacji na temat alergii/leków, ale warto to sprawdzić.

4. Drzwi i telefon

Porozmawiaj z rodzicami na temat otwierania drzwi i telefonu. Czy są zadowoleni, że możesz otworzyć ich drzwi? Czy powinieneś odebrać ich telefon? Jaki będzie układ kontaktu, jeśli będą chcieli się z Tobą skontaktować.

Sprawdź na klucz i zamknięcie drzwi aranżacje, więc wiesz, jak zablokować i odblokować drzwi.

5. Należy być świadomym wszystkich zagrożeń związanych z udławieniem się

Dzieci poniżej 5 roku życia są najbardziej narażone na udławienie, chociaż każde dziecko w każdym wieku może się udławić. Aby temu zapobiec, upewnij się, że jedzenie zostało pokrojone na małe kawałki i że uważnie obserwujesz, czy dziecko bawi się zabawką oznaczoną jako zagrożenie udławieniem.

6. Upewnij się, że dzieci nie zadzierają z rzeczami, które mogą zranić siebie lub innych

Upewnij się, że rodzice mają szafkę na lekarstwa wyraźnie poza zasięgiem, jak również wszelkie ostre narzędzia, takie jak noże. Jeśli zobaczysz, że dziecko ma zamiar złapać coś, co może być szkodliwe, natychmiast je zatrzymaj. Jeśli wiesz, że połknęły jakieś tabletki lub lekarstwa, upewnij się, że natychmiast skontaktujesz się z centrum kontroli zatruć, ponieważ będą one miały informacje na temat tego, co musisz zrobić.

7. Poznaj podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy, zanim jeszcze zaczniesz opiekować się dzieckiem

Jest to ważne, ponieważ nawet jeśli potrzebujesz wezwać karetkę pogotowia, jeśli udzielasz podstawowej pierwszej pomocy, może to być różnica między życiem a śmiercią, jeśli dziecko ma poważne obrażenia lub chorobę.

Zaleca się również, abyś nauczył się resuscytacji krążeniowo-oddechowej przed podjęciem pracy w charakterze opiekunki do dziecka, ponieważ może to być ważne, jeśli dziecko się dusi lub przestaje oddychać z innego powodu, możesz potencjalnie uratować mu życie. Tego, wraz z podstawową pierwszą pomocą, można się nauczyć na zajęciach. Zazwyczaj można znaleźć klasy w swojej okolicy poprzez wyszukiwanie online.

ZOSTAŃ OPIEKUNKĄ DO DZIECI!